תמונת מופע: קןל המוסיקה הקאמרית בגזית | אנסמבל מצו

קןל המוסיקה הקאמרית בגזית | אנסמבל מצו

קונצרט
מועדון לחבר קיבוץ גזית (מפת הגעה)
חמישי, 27 דצמבר 2018 20:30

פרטי האירוע

קול המוסיקה הקאמרית בגזית

אנסמבל מצו - אנסמבל דיוינה אינסניה

 

חמישי, 27.12.2018, 20:30 | מועדון לחבר, קיבוץ גזית

 

אנסמבל דיוינה אינסניה ( מצו) הנו הרכב מוזיקלי ישראלי.

חברי ההרכב התמחו כולם בביצוע מוסיקה מוקדמת בכלי-נגינה היסטוריים, לאחר לימודים גבוהים במרכזי הביצוע ההיסטורי בחו"ל.

תכניות ההרכב מבוססות על נושאים מוזיקליים הנבחנים מזוויות תרבותיות שונות.

הן מנגישות סגנונות מוזיקליים מגוונים ומציגות נקודות מבט שונות, תוך חתירה להרחיב את החוויה של המוזיקה העתיקה ככל האפשר. בכך נותן ההרכב ביטוי ליכולות המוזיקליות המגוונות של חבריו והוא מציג בפני קהל שומעיו תמונה צלילית עשירה ומיוחדת.

 

ליליה סילבני  כינור בארוקי, דורט פלורנטין חליליות,  בני אגסי בסון בארוק, חן גולדסובל  קונטרבס,  דוד שמר  צ'מבלו, פרופ' יאסו מויסו  נגן אבוב אורח מפינלנד.

 

בתכנית הנוכחית, האנסמבל יציג מוזיקה איטלקית אינסטרומנטלית מהבארוק המאוחר מאת מלחינים שחיו ועבדו בונציה בעיקר. ישמיע מספר קונצרטים קאמריים של ויואלדי לשלוש וארבע כלים, יצירות מאת אלבינוני, סמרטיני ואחרים.

 

לפרטים: מיכל 050-5771913

 

דורט פלורנטין

הופיעה בניצוחם של טון קופמן, יוס ואן אימרסל ואלפרדו ברננדיני, ובפסטיבלים בינלאומיים למוסיקה עתיקה בישראל, ביוון, בצרפת, בהולנד, באנגליה, בבלגיה, בשוויץ, בפולין ובגרמניה.

מנגנת בהרכבים קאמריים שונים, בהםTeatro a la Moda והאנסמבל למוסיקה יהודית וספרדית עתיקהMe la Amargates Tú, עימו הופיעה ברחבי אירופה וארה"ב וזכתה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית למוסיקה יהודית באמסטרדם (2008).

לאחרונה הופיעו בפסטיבל ישראל. בעלת תואר שני בחלילית בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת תל-אביב בהדרכת שלמה תדהר וברכה קול.

השתלמה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג בהדרכת סבסטיאן מארק ופטר ואן הייכן, וכן בהדרכת הייקו טר סכֶחט בקונסרבטוריון של אוטרכט.

בנוסף השלימה תואר ראשון בבסון בארוק בהדרכת דונה אַגרֶל ואלברטו גרָצי. זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-2000).

מלמדת במדרשה למוסיקה בסמינר לוינסקי, בקונסרבטוריון קרית אונו ובמגמה למוסיקה של ביה"ס קרית שרת בחולון.

זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-2000). ילידת סלוניקי, משמשת כמתורגמנית בלשכת העיתונות של שגרירות יוון.

 

ליליה סלבני

ילידת מוסקבה, עלתה לארץ בדצמבר 1991.

ליליה סיימה את האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים בהדרכתו של דניאל פרטקין.

בישראל היא היתה אחת מהמובילות של תזמורת הבארוק ירושלים, ניגנה בקונסורט הירושלמי בהדרכתו של דוד שמר ובאנסמבל פיניקס בהדרכתה של מירנה הרצוג.
בשנת 2002 החלה את לימודיה בקונסבטוריון המלכותי בהאג שם סיימה תואר שני בכיתה של אליזבת וולפיש וקתי דברצני.

ליליה מנגנת עם תזמורות כגון תזמורת הבארוק אמסטרדם, סולני הבארוק אנגליה והרמוני אוניברסל. היא חברה קבועה בתזמורות הצרפתיות ׳לה סרקל דל הרמוני׳, ׳להינבנסיון׳ ובאנסמבל ההולנדי אפולו.
ליליה זכתה בפרס הראשון בתחרות הסולנים הבינלאומית למוסיקה עתיקה בברוננטל.

מופיעה בקביעות בפסטיבלים המובילים באירופה כגון הפסטיבל למוסיקה עתיקה באוטרכט, באך וקומברילה, הפסטיבל הפלמי, ברוז׳, פסטיבל באך בליפציג ופסטיבל טלמן במגדבורג.

 

בני אגסי

ניגן עם תזמורות מובילות של מוסיקה עתיקה, בהן תזמורת הבארוק האירופית בניצוח לארס אורליק מורטנסון, תזמורת הבארוק של פרייבורג, תזמורת הבארוק של אמסטרדם בניצוח טון קופמן, תזמורת "המאה ה-18" בניצוח פרנס ברוכן,
Al Ayre Español בניצוח אדוארדו לופז בּנזו, "ליבֶּרה קלאסיקה" יפן בניצוח הידאמי סוזוקי,Musica ad Rhenum בניצוח ג׳ד ונץ, תזמורת חברת באך ההולנדית בניצוח יוס ון ולדהובן ועוד. השתתף בפסטיבלים רבים של מוסיקה עתיקה.

זכה בפרסים ראשונים בתחרויות האביב בקטגוריה למוסיקה עתיקה ועל ביצוע יצירה ישראלית.

למד חלילית עם ברכה קול. שירת בצה"ל כמוסיקאי מצטיין בעודו לומד באקדמיה למוסיקה בירושלים עם פרופ' מיכאל מלצר, שם זכה בתחרות לנגינת קונצ'רטו לכלי נשיפה מעץ ובתחרות למוסיקה עתיקה.

השלים לימודי תואר ראשון בקונסרבטוריון המלכותי בהאג בהדרכת סבסטיאן מארק ותואר שני בהצטיינות בהדרכת היקו טר סכחט בקונסרבטוריון של אוטרכט. השתלם בבסון בארוק בהדרכת דונה אגרל בקונסרבטוריון המלכותי בהאג.

זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-1997). מתגורר בהאג ומלמד בסון היסטורי בקונסרבטוריון של אמסטרדם.

 

חן גולדסובל

בוגר ביה"ס הגבוה למוסיקה ״הנס אייזלר״ בברלין בקונטרבס ותואר שני במוסיקה עתיקה מהקונסרבטוריון המלכותי בהאג, שם התמחה בביצוע היסטורי בסוגים שונים של ויולונֶה: ויולונה דה-גמבה ו-ויולונה דה-קונטרבס מן הרנסנס והבארוק המוקדם, קונטרבס בארוק ו-ויולונה (קונטרבס) קלאסי וינאי. הקליט והופיע ברחבי אירופה עם כלים אלה במסגרת ״אנסמבל אלגוריה" שיסד בעת שהותו בהולנד, האקדמיה למוסיקה עתיקה ברלין, אנסמבל בלתאזר נוימן, אנסמבל Vox Luminis, חברת באך ההולנדית והתזמורת הפילהרמונית החדשה של אוטרכט המתמחה בביצוע אותנטי של יצירות רומנטיות. כן הופיע בפסטיבלים רבים ברחבי אירופה. הערב מנגן בוויולונה דה-גמבה (גרסת הבס של הוויולה דה-גמבה).

 

פרופ' דוד שמר

נגן צ’מבלו, מנצח, מורה ומנהלה האמנותי של תזמורת הבארוק ירושלים הוא אחת הדמויות המובילות בסצנת המוסיקה המוקדמת בישראל.

מלמד צ’מבלו ומוסיקה עתיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בנוסף מוזמן ללמד בכיתות אמן בישראל, באירופה ובארה”ב. ב – 1989 דוד שמר הקים את תזמורת הבארוק ירושלים.

מופיע ומקליט באירופה ובארה”ב כסולן, כמוסיקאי קאמרי וכמנצח. הקלטתו של וואריאציות גולדברג מאת באך זכתה לביקורות נלהבות של הקהל והמבקרים. לאחרונה ניצח על תזמורת הבארוק ירושלים ומקהלת NFM מוורוצלב בביצוע "משיח" של הנדל בתל-אביב ובירושלים במסגרת פסטיבל פנטזיה קולית, ומיד לאחר מכן הופיע בפסטיבל מוסיקה יהודית בריגה, שם ניצח על האורטוריה "אסתר" מאת הנדל עם קולגיום מוסיקום ריגה וקולגיום קורו מוסיצ’י ריגה.

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים