תמונת מופע: נרקיס מלך הביצה

נרקיס מלך הביצה

ילדים והורים
אולם המופעים יפעת (מפת הגעה)
שני, 20 נובמבר 17:30
מחיר 60 ₪

פרטי ההצגה

נרקיס מלך הביצה | תיאטרון גושן

מנוי משולב לילדים ולהורים, מופע פתיחת העונה

 

שני 19.2.18, 17:30 | כרטיס: 60 ₪

אולם המופעים יפעת


הספר "נרקיס מלך הביצה" שדורות רבים גדלו עליו, מוגש בעיבוד בימתי חדש, כקלאסיקה ישראלית נוגעת ללב בה שזורים שיריו היפים של לוין קיפניס.

סיפורנו מתחיל בעמק החולה, בשנות החמישים של המאה שעברה, כאשר החלוצים העבריים החלו לייבש את הביצות במדינת ישראל הצעירה.  רעש העבודות הגיע לאוזניו של המלך צפרדיהו השלישי, אשר חשש שאם ייבשו את הביצות, ממלכת הצפרדעים החיות בעמק החולה, תיהרס ולא יהיה להן היכן להתגורר. מרוב דאגה, המלך נפל למשכב וחלה במחלה נדירה.
כל רופאי ממלכת הצפרדעים היו אובדי עצות, הם חיפשו למלך תרופה, אבל ללא הצלחה.

מפגש קסום בין צפי הצפרדע, בנו הבכור של המלך, לבין לוין קיפניס, המשורר והסופר, הוליד רעיון קצת מוזר שהוביל את הצפרדע למסע עתיר הרפתקאות, אחר פרח ארצישראלי שיסכים להתגורר בביצות.

הזמן כמעט אזל והמלאכה מרובה. האם ימצא צפי את מה שרצה? בסופו של מסע מרתק במרחביה ונופיה הקסומים של ארץ ישראל, צפי למד שהקרבה אמיצה, ויתור ואהבה, לעיתים יכולים להיות פיתרון למחלה, מכאוב או דאבה. צפי מגלה את כוחו המיוחד ואומץ ליבו ואילו החלוצים מבינים שהטבע הוא יפה להתפעל וחשוב שיתקיים לצד האדם וההתיישבות בארץ ישראל, כי חייבים לכבד ולשמור על הטבע ונופיו הנפלאים, כדי שיישארו כאן גם עבור הדורות הבאים.

מחזה ובימוי: משה בן שושן, רענן פררה

מוסיקה: שי אלון ; תפאורה: טלי אוטולנגי ; וידאו ארט: ינון פורת ; איורים: דנה לוי ; תלבושות: לימור הרשקו (דרור) ; תאורה: אורי מורג ; כוריאוגרפיה: אור משיח ויוסף אלון
שחקנים:  אסף דגני, גל בן שלום, דניאל מייזלר, טלי ביק, לירן קנטרוביץ, תמר רצאבי/נעמה בסון

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים