תמונת מופע: מרחב שהיה | תערוכה

מרחב שהיה | תערוכה

תערוכה
מירווח גלריה לאמנות בהרדוף
החל מ 19/03/2021 11:00

פרטי התערוכה

מרחב שהיה | תערוכה

"מרווח" גלריה שיתופית לאמנות, הרדוף

 

 

יש להציג בכניסה תעודת מחלים מקורונה או תעודת חיסון, בהתאם להנחיות משרד הבריאות

 

 

אמנית מציגה: מיקה סלמון

אוצרת: לאה בר סלע

 

 

 

פתיחה:  יום שישי  19.3.2021 בשעה 11:00

שיח גלריה: יום ששי 9.4.2021 בשעה 11:00

נעילה : יום שבת 8.5.2021 בשעה 14:00

 

 

ימים ושעות פתיחת הגלריה:
ששי - שבת 11:00-14:00 או בתיאום ביקורים מראש- רועי: 058-7696865
לפרטים נוספים וליצירת קשר - לאה בר סלע  052-5683508

 

 

 

 

'מירווח' הגלריה לאמנות בקיבוץ הרדוף הוקמה בסוף שנת 2018 ומתנהלת ע"י קבוצת אמנים מתושבי המקום. הגלריה מבקשת לקיים מרחב תצוגה לאמנים שבתהליכי העבודה והיצירה שלהם שמים דגש ועוסקים בשאלות הקשורות בחייו הפנימיים של האדם וביחסיו עם העולם. כמו כן מבקשת הגלריה להוות מרחב תצוגה גם לאמנים צעירים שהם לא בהכרח בעלי שם ולאמנים מהפריפריה הצפונית. כל תערוכה בגלריה מהווה מקום וזמן לעשייה תרבותית ומלווה באירוע פתיחה, שיח גלריה, וסדנא.

 

 

על התערוכה

מוצגים ציוריה של האמנית מיקה סלמון

ציוריה של מיקה מעוררים תחושה של תהליכי בריאה. יש בהם פעימת נשימה של סדר מופתי במרחב שהייה.

תהליך היצירה והציור אחד הם. מקום בו נפגשים לב ושפה.

המבט של מיקה בוחן אירוע ספציפי בזכות האפשרויות הנצחיות הקיימות בו. תנועה הבאה מהאינסוף ומתמירה לקו וחלל. משטחי צבע המתקיימים ברבדים שונים של החלל ומקיימים מפגש במעברים רכים המוצאים נקודת השקה במפגש חד, ברור ומוגדר.

הזמן מתמשך והציור מתרחש לנגד עיניך.

בשנה האחרונה, בצל המגפה הלכו והתרחקו מאיתנו אפשרויות המפגש. חיבורים והשלמה בין קצוות נותרו מיותמים. אבל השאיפה האנושית רוחנית ללכוד רגעים של איזון, לחבר ולהשלים עוד קיימת ואנו תפילה שנמשיך לשאוף קדימה ולמעלה. עבורי,  ציוריה של מיקה מהווים מרחב השראה לאפשרויות של מפגש.

לאה בר סלע- אוצרת

 

 

על האמנות ויצירתה

מיקה סלמון – (נ. 1990), ציירת. ילידת ירושלים. בוגרת הסדנא לציור ורישום בהנהלתו של ישראל הרשברג. (2011-2015). בוגרת תכנית קיץ לציור נוף באיטליה (2012-2014) מלמדת ציור במסגרות שונות בירושלים.

 

 

"אני תופסת את הציור כנקודת מפגש ביני ובין העולם, וכל ציור מהווה תחנה במסע של חיפוש מתמשך 

אחר חיבור בין העולם הפנימי שלי ובין המציאות שמתחוללת בחוץ. האיזון בין המתחים השונים לא מתגלם בציור רק דרך בחירת הגוונים, הנחת כתמי הצבע או הגבולות הצורניים, אלא בעצם היותו במה חומרית ומוחשית להתרחשויות פנימיות שלי אשר מוצאות את דרכן אל הבד - על מנת שאוכל לפגוש בהן שוב מבחוץ. הציור מהווה עבורי נקודת השקה בין הניסיון האנושי שלי לתפוס משהו מן העולם, ובין הניסיון לתפוס משהו מתוך עצמי. הציור נעשה שלם כאשר שני הניסיונות הללו מצליחים להתאחד, אך זהו גם תמיד הזמן להמשיך הלאה בחיפוש, עד לציור הבא.  

 

מתוך כך יוצא שהציורים שלי עוסקים במפגשים: בין צורות וצבעים, בין דמיון ומציאות, בין פנים וחוץ, בין שליטה ושחרור. הם מבקשים ללכוד רגעים של איזון, חיבור והשלמה בין הקצוות השונים הללו.  

 בתהליך העבודה שלי, אני בונה מודלים גיאומטריים מקרטון או מכלי פלסטיק פשוטים, צובעת אותם ומרכיבה אותם בקומפוזיציות שונות, לעיתים בשילוב עם חפצים אחרים שאני מוצאת. תהליך היצירה מתחיל עבורי כבר בעבודת הבניה והולך ומתעצם בדרכו אל הבד.  "

 מיקה

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים