תמונת מופע: המורדים

המורדים

תיאטרון
אולם המופעים יפעת (מפת הגעה)
חמישי, 16 מאי 2019 17:30
מופע זמין גם במנוי :תיאטרון איכותי בעמק - חמישי

פרטי ההצגה

"המורדים" – תיאטרון הבימה והקאמרי

מחזה ישראלי מאת עדנה מזיא

 

חמישי, 16.5.2019, 17:30 | אולם המופעים יפעת

כרטיס: 170 ₪ | תושב האזור: 95 ₪ | תושב המוא"ז עמק יזרעאל: 85 ₪

כרטיס לתלמיד/סטודנט/חייל בשירות סדיר – תושב המוא"ז עמק יזרעאל: 50 ₪ בהצגת תעודה מזהה בכניסה לאולם

 

במאי: משה קפטן

עיצוב תפאורה: ערן עצמון,  עיצוב תלבושות: אורנה סמורגונסקי, עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי),  מוסיקה: יוסי בן נון,  תנועה: אביחי חכם,  וידאו ארט: שי בונדר

 

משתתפים: עודד קוטלר, דניאל גל, אודאה קורן, עידו ברטל, מיכה סלקטר, נעמי לבוב, אסף סולומון, גל גולדשטיין, דנה מיינרט ולהקה בת 8 רקדנים.

 

מנוי תיאטרון איכותי בעמק – הצגה מס' 8

 

המחזה מציג שלושה דורות מורדים במשפחה ישראלית אחת: בן, אימו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו, החל בתנועת הלח"י של שנות הארבעים, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות השישים ועד מרד נעורים קיומי בשנות התשעים.

המחזה מסופר דרך עיניה של מיכאלה, נציגת הדור השני במשפחה. לראשונה, שנים אחרי מות הוריה, היא שומעת את הסיפור האמיתי על משפחתה מפיו של שאול, המאהב העלום של אמה ובהדרגה מתגלות לה עובדות המאירות באור חדש את יחסיה העכורים עמם בעבר. היא מבינה שהכעס על הוריה האידיאליסטיים, שעבורם הציבורי והפרטי היו ארוגים זה בזה - עיוור את עיניה, וכעת בבגרותה, היא מצליחה לראות אותם כבני אדם כשהם לעצמם.

 

המרד כקו אופי, הוא הנושא המרכזי במחזה זה ובאמצעותו חוקרת המחזאית את הזהות החילונית הישראלית. הסיפור המשפחתי האנושי, עשיר במתח והפתעות, ומסופר בשפה תיאטרונית מלאת חיוניות.

 

מחזה זה, פרי עטה של המחזאית עדנה מזיא, עלה בעבר בהצלחה מרובה, והוא זוכה להעלאה מחודשת בהפקה משותפת לתאטרון הלאומי הבימה והתאטרון הקאמרי.

 

משך ההצגה: שעתיים ורבע, כולל הפסקה

 

לפרטים: אולם המופעים יפעת 04-6040575

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים